Hydra sraz 2009
Kropáčova Vrutice


Přípravy na letošní ročník hydra srazu začaly na naléhání mnoho účastníků na počátku července. Termín byl stanoven pevně na 22. srpna. A byla opět oslovena firma „Zahradnictví Charvát“, která nově od loňského ročníku hydra srazu zajišťuje i služby typu catering. Po domluvě nezbývalo již nic jiného než vyhlásit to ven a čekat, kdo se na letošní ročník přihlásí.

Přihlášek přišlo mnoho (tedy kolem patnácti) a opět se na seznamu ocitla známá jména, která ještě nevynechala jediný sraz – Petr Fajgl a Pavel Vlček. Po přijetí všech přihlášek a objednávek do servisu „Catering Charvát“ se vydal majitel firmy na nákup nezbytných surovin.

Pivní zásoba obsahovala nabídku tří pivovarů v rozdílném množství různých druhů piva. Kácovský pivovar vaří desítku a dvanáctku, Sentice reprezentovala dvanáctka a na košt byla dovezena i patnáctka a tmavá třináctka, a konečně kdyby se umíralo žízní, tak byla v záloze svijanská jedenáctka.

O mastné výrobky se postaralo uzenářství Klepiš klobásami sýrovou, šunkovou, parmskou a slováckou, kde poslední dvě byly mírně ostré a celkový počet 60 kusů vydal na 7,5 kilo zpracovaného prasátka.

Nakonec se všechno nevypilo a ani nesnědlo, a je to poučením do příštího srazu. Vzít toho míň. Pak se vše zkonzumuje už v deset dopoledne a všichni budou jen načuřený. Dyk to známe všichni.

A jak to všechno bylo...

Sraz byl naplánován ve stanici na devátou hodinu u příjezdu osobních vlaků 9507 od Mladé Boleslavi a 9504 z Prahy Vršovic. Z Mladé Boleslavi jsem cestoval já, Pavel Vlček a Filip Španihel, cestu nám zpříjemnila CAT-ka 854.031. Michal Pulzer a Petr Fajgl přicestovali protijedoucím osobákem v čele s CAT-rin 854.035 a zbytek osazenstva za pomoci aut. Po naskládání všech účastníků do tří aut jenž byly ve stanici k dispozici jsme se odebrali k přejezdu č. 2684, který leží jen pár metrů za předvěstí do Kropáčovy Vrutice ze směru od Prahy.

Na místě proběhlo tradiční potřesení rukou a zjištění stavu účastníků. No samozřejmě Kubovec nechal doma foťák a několik lidí stále scházelo. Láďu Čermáka, který přijížděl rychlíkem 1139 (pod vedením 854.021), vyzvedl ve Všetatech Jarda Charvát. Tato událost měla svůj vedlejší efekt, neboť ve Všetatech bylo potvrzeno uhlí do Mladé Boleslavi a tato informace byla náležitě předána na místo srazu, za účelem zlepšení fotografické bilance.

Před nákladem plným uhlí se kolem prohnal již zmíněný rychlík 1139 s Lenkou v čele. Netrvalo dlouho a z druhé strany se již řítil rychlík 1140 do Tanvaldu, v jeho čele byl kocour 742.070 a na postrku pak 854.004. Po rychlících již mohlo jet uhlí. A tak na ohlášku z Kropáčovy Vrutice se vydalo z Byšic uhlí na cestu. Včele nákladního vlaku byla dvojice kocourů 742.406 a 032.

Rychlík v čele s kocourem míří do Tanvaldu.

foto Pavel Vlček
Skupinka fotografů čeká na focení postrkového Miloše.

foto Pavel Šturm
Tomáš Kubovec sleduje zaujatě průjezd hydry.

foto Pavel Šturm
Čekání na uhlí se nenechal jen tak někdo ujít.

foto Pavel Šturm
Dva kocouři v čele těžkého vlaku s uhlím do Mladá Boleslavi.

foto Pavel Vlček


Pak již nebránilo, aby mohl proběhnou další křest nového kalendáře, tentokrát pro rok 2010. Křtu se společně se mnou zúčastnil Jarda Charvát a Michal Pulzer, kteří se podílejí na jeho tvorbě. Nemohlo chybět ani šampaňské k přípitku.

Příprava šampusů k slavnostnímu křtu kalendáře.

foto Pavel Vlček
Představuji Vám nový hydra kalendář pro rok 2010.

foto Pavel Vlček
A na zdraví.

foto Pavel Vlček
Nesmí scházet póza.

foto Pavel Vlček
Prohlídka kalendáře a nezbytné komentáře, to vše k tomu patří.

foto Pavel Vlček


Po menších formalitách a podrobné prohlídce kalendáře se ozvalo: „Kdo si dá pívo???“ To už, ale u barového pultu Natálky stálo několik zájemců. „A pane výčepní, co máte dobrého?“ozvalo se z davu „Nóó, je tu desítka a dvanáctka Kácov, Sentický Kvasar dvanáctka a k ochutnání patnáctka s tmavou třináctkou, nebó tu je Svijanská jedenáctka. Vše velice luxusní a citlivé zboží.“ Bylo odvětěno.

A tak po roztočení píva z lahví se začalo připravovat něco na zoubek o rozpálení grilu se postaral Láďa Čermák, který po celou dobu vypomáhal firmě Catering Charvát. Během chvilky se již na rozpáleném grilu peklo několik klobásek. A následně se mohlo začít servírovat.

Roztápění grilu a jdeme se na věc - budou dobroty.

foto Pavel Vlček
Natálka byla celý den v obležení účastníků.

foto Pavel Vlček
Shluk účastníků u grilu nikdy nepolevil.

foto Michal Kuty


Další účastník dorazil a s sebou přivezl nejefektnější příjezd na sraz za celou historii jeho konání. Ano, Jirka Petrák se svoji motorkou, který při pečlivém rozhlížení na přejezdu neustál stabilitu a odporoučel se i se svým strojem k zemi. To vše ovšem za velikého potlesku již téměř všech zúčastněných. Bohužel tou dobou probíhalo první maštění hub a tak místo fotoaparátů měla valná část účastníků v ruce tácky s klobáskou, a obrazová dokumentace zmíněného skeče neproběhla. Toho nejvíce litoval Jarda Charvát a dožadoval se opakování záběru. Hlavní protagonista kaskadérského kousku to však sveřepě odmítl.

Následně dorazil další účastník. Z osobního vlaku 9506 v jehož čele se ukázala 854.002 Klárka na nás mával přijíždějící Pepa Petrák, ten přivezl kromě svého šotovybavení i tlustou bertu s bidýlkem, která se po zbytek dne stala nedílnou součástí několika účastníků, především pak Samira, který už si zbytek srazu nedokázal bez tohoto udělátka představit.

Aby se nezapomnělo, udáme raději hned nějakou společnou fotografii. Jak jinak než před rychlíkem, který směřuje z Turnova do Prahy. Společného aktu se tedy zhostilo 17 účastníků společně s CATrin 854.035. Dvě fotografie doprovázené aplausem a povzbuzováním při mém běhu rozhodly o doplnění tekutin ze Sentic a ochutnání klobásek.

Na sraz se přijela podívat i CAT-rin 854.035 a posloužila jako fotomodel.

foto Pavel Šturm
Chvilku po průjezdu vláčku.

foto Michal Kuty
Příprava na první společnou fotečku.

foto Michal Kuty
Grilování pokračuje.

foto Pavel Vlček
Láďu zajímá, kde se asi tak nachází.

foto Pavel Vlček


Zábava pokračovala volným tempem po dobu celého dne. O fotografování hyder z jednoho místečka projevilo zájem pouze několik účastníků (a tak třeba průjezd rychlíku 1142, který vedla 854.216 „Evita“ zůstal bez povšimnutí). Zbytek účastníků si vychutnával a relaxoval v blízkosti grilu, kde nádherně vonělo maso a kde byla dostatečná zásoba piva. Pro volnou chvilku sloužilo prohlížení kalendáře, či historických fotografií „hyder“ jenž měly ještě označení M296. Svoji sbírku aktuálních fotografií ukázal i Jirka Petrák (cenzura proběhla na místě a nebrala si servítky). První zaúčinkování také ukázal Michal Pulzer, který předvedl několik čísel z nacvičeného ochotnického divadla a doplnil tak své vystoupení o nové kousky z loňského hydrasrazu.

Osobním vlakem 9508, který vedla KRISTÝNKA 854.029 s muzejním vozem Btn, zavítal na sraz i Jan Beránek. Tou dobou se již většina účastníka bavila fotografováním sama sebe navzájem a především pak Pulyho, který byl notně vyčerpán z předvádění divadelních kousků. Tak si ani někteří nevšimli, že kolem projíždí Klárka s osobákem do Prahy.

Evita probudila některé účastníky.

foto Pavel Vlček
Unavený Puly.

foto Pavel Šturm
Není nad pořádný stůl - střecha Natálky.

foto Pavel Šturm
Strip Puly ? nééé.

foto Pavel Šturm
Pohled k nezaplacení.

foto Pavel Šturm
Ty Pepo vidíš co tam mám?

foto Pepa Petrák
Já, ale nezmoknu.

foto Pavel Šturm
Kristýnka 854.029 a muzejní vůz Btn 053.055.

foto Filip Španihel


Skvělou zábavu, která panovala na místě při konzumace klobásek a pití píva narušil další kladný bod. Pro některé účastníky bylo překvapením, že toho dne byla na Tanvaldském rychlíku 1138 / 1143 nasazena bývalá Liberecká zamračená 749.258, která na tomto výkonu není příliš zvykem a tak fotografováním pohrdl opravdu jen málokdo i za cenu, že sluníčko si celou dobu hrálo na uražené.

Puly opět nezklamal a kaskadérské představení nebralo konce. Ostatní si krátili chvilku testováním chutě dalších klobásek či různého druhu piva, někteří vzali za vděk i suché trávě do které bez váhání své tělo uložili.

Puly má stále žízeň a nebere to konce.

foto Pavel Šturm
Sentice 12° nemusíme představovat.

foto Pavel Šturm
Papoušek s kamerkou ;-)

foto Pepa Petrák
A toto je pohled z čela.

foto Pepa Petrák
Pavel Vlk je věrný svijanům.

foto Pavel Vlček
PAPARAZI.

foto Pepa Petrák
Hypnóza v podání EFiho.

foto Pavel Šturm
749.258 na rychlíku z Tanvaldu.

foto Pavel Vlček
Jó... přitažlivost zemská.

foto Pepa Petrák
Tohle bude mňamka.

foto Pavel Šturm
Martin a Láďa jdou do toho. Dobrou chuť kluci.

foto Pepa Petrák


Seriál jak EFi pije pívo...Létající talíř DB – Mobility Network Logistic. Tento kousek vylisovaného plastu posloužil účastníkům k radosti a zábavě při krácení času čekáním na hydru. Mnozí tak nyní musí nastudovat „Jak házet fresibee“.

Už to svištííí.

foto Pavel Šturm
Jirka a jeho hod.

foto Pavel Šturm
Honza mířil nízko.

foto Pavel Šturm
DB - Mobilizy Networks Logistics.

foto Pavel Šturm
Letí a nerozbil se.

foto Pavel Šturm
Skvadra hráčů fresbee.

foto Pavel Šturm


To už se, ale neodvratitelně blížil konec této akce. Mnozí z účastníků se totiž museli vrátit do svých domovů a tak převážná část účastníků začala balit saky paky, aby nic nikde nezůstalo a byl na místě stejný pořádek jako při našem příjezdu. Pavel Martoch nabral do auta několik lidiček směr Praha, stejně tak Michal Kuty a Mirek Kočovský se odebrali ke svým domovům. Další část bandy se odebrala do stanice na osobní vlak směr Mladá Boleslav a Praha hl.n. Jako poslední z místa odjížděl Jarda Charvát s Láďou Čermákem, kteří ještě na místě vysbírali všechny zatoulané tácky a kelímky a zanechali tak místo v ekologicky přívětivém stavu.

Honza a nová kamarádka.

foto Pepa Petrák
Jirka připraven k odjezdu.

foto Filip Španihel


Ještě jednou patří poděkování službě Catering Charvát a všem co přiložili ruku k dílu.

Těšíme se na další setkání a doufejme, že páté pokračování bude již slunečné.Z levé strany účinkují: Martin Grill (dole), Samir Lepara, Filip Španihel, Michal Pulzer, Jirka Petrák, Pavel Vlček, Michal Kuty, Láďa Čermák, Pavel Martoch Petr Fajgů (dole), Tomáš Duhaň, Tomáš Kubovec, Mirek Kočovský (dole), Pepa Petrák, Filip Štajner, Jarda Charvát a Pavel Šturm
Z levé strany vrchní řada účinkují: Jarda Charvát, Láďa Čermák, Pavel Vlček, Mirek Kočovský, Filip Štajner, Martin Grill, Pavel Martoch, Samir Lepara, Pepa Petrák, Tomáš Duhaň, Michal Kuty
Z levé strany spodní řada účinkují: Pavel Šturm, Jirka Petrák, Jen Beránek, Petr Fajgl, Tomáš Kubovec, Filip Španihel
Dole na středu fotky leží: Michal Pulzer

NÁZORY NA SRAZ VŠECH ÚČASTNÍKŮ

JAK PROŽIL HYDRASRAZ PULY?

Již uskutečněné hydrasrazy
2006 / 2007 / 2008

text: Pavel Šturm
korekce a úpravy: Jarda Charvát
foto: Pavel Vlček, Michal Kuty, Pepa Petrák, Filip Španihel, Pavel Šturm

stránka zobrazena:
Zpět na hlavní stránku