Hydra sraz 2009
Kropáčova Vrutice
Pulyho hydrasraz


Tak máme za sebou další ročník, již legendárního, hydrasrazu a mě napadlo sepsat pár řádek o tom co a jak proběhlo z mého pohledu, protože né vše proběhlo hlavně ke konci hladce.

Na sraz jsem se letos nemusel dostat. Přes velké množství práce ve firmě, jsem měl přislíbeno na inkriminovanou sobotu v srpnu volno. Leč pár dní před srazem se vše jaksi změnilo a na volno zapomnělo. Leč po delším rozhovoru s nadřizeným to zase nějak dopadlo.

V sobotu 22.8.2009 jsem se sám vzbudil ještě před pátou hodinou ranní a byl jsem tedy ušetřen pípání budíku. Počasí i přes alarmy meteorologů, klidné, nepršelo a dokonce byly vidět hvězdy. No hurá, že by na tento hydrasraz bylo hezky? No uvidíme. V 5:20 slyším na zastávce, kterou mám na dohled z domu, brždění vlaku. Copak to je? Kouknu z okna a ona hydra s imobilem (řada 954) v čele 25 minut opožděného osobáčku na Jaroměř. No sakra. Že by v noci přecijen pršelo, foukalo a pár větví na trať popadalo? Hledáním na netu jsem zjistil, že zpoždění nastalo v mezistaničním úseku Trutnov Poříčí - Malé Svatoňovice. Snad to, ale bylo tím, že se hydra s řidičákem nedomluvili a trať bude v pohodě.

V 6:06 stojím u nás na zastávce a čekám na spěšný vlak do Hradce Králové, se kterým dnes začnu svou cestu. Hydra a dva kočáry řady 053, přijely na čas. Ačkoliv jsem měl namířeno na sraz příznivců řady 854 ani jsem nezaznamenal číslo nebo jméno hydry. Přiznám to na plno: Vůbec mě to totiž nezajímá. Ve vlaku je relativně prázdno. Až na pár zoufalců vracejících se z páteční kalby v Trutnově prakticky ve vlaku nikdo není. Abych nebyl ve vlaku moc nápadný otvírám pivo. Cesta ubíhá bez nejmenších problémů. Do Hradce Králové dojedeme prakticky načas. Jako každý víkend, je na nádraží v tuto dobu, nezvykle velké množství brejlovců. Hned čtyři Trutnovské stroje se u nástupišť potulují. Leč to mě dnes nezajímá.

Z Hradce Králové pokračuji rychlíkem do Lysé nad Labem. Opět cesta bez probémů a opět pivo. Čtyřminutový čas na přestup se vydařil a já sedím ve voze Bdt v osobním vlaku, se kterým dojedu do Všetat. Ve Všetatech náhodou potkávám na nástupišti Petra Fajgla, jednoho z účastníků. Usadíme se tedy do modernizovaného vozu řady 054 (opět nevím číslo ani jméno hydry) a uháníme směr Kropáčova Vrutice.

V Kropáčově Vrutici sice zamračeno, o to více ale vynikly rozzářené obličeje zatím dorazivších účastníků. Byla tu již většina, dokonce i nějaká ta překvapení. Vlakem z druhé strany přijíždí zbytek účastníků včetně toho pána co to zorganizoval.

Skupinka nasedla do přistavených automobilů a přesunula se kousek za Kropáčovu Vrutici směrem na Košátky.

Zde již probíhalo vše dle hydrasrazích tradic. Jedlo se, pilo se, padalo se, leželo se, fotilo se, kecalo se,...O vzorný gastro-servis se postaral pan vrchní Jaroslav Charvát, který nikoho nenechal umřít hlady ani vyschnout zevnitř na nedostatek tekutin.

Na srazu měl opět svou premiéru hydrakalendář, překvapivě jsou v něm zastoupeny motorové vozy řady 854 a jejich kámoši 053, 054, 954. Kalendář se myslím povedl, jsou v něm až na pár vyjímek samé hezké fotečky od samých hezkých autorů. Pokud máte zájem kontaktujte Pavlíka - organizátora.

S ubíhajícími hodinami se očekávalo protrhávání mračen. Leč počasí nás ani letos moc neobšťastnilo a místo polojasna přišel polodéšť. Nálada byla, ale vynikající a s upitými polovinami litrů piva vzrůstala.

Lezl po mě pavouk, kdo by se nebál.

foto Pavel Šturm
HYDRÁ.

foto Pavel Šturm
Už do dne, až do dna.

foto Pavel Šturm
Vy tomu, ale vůbecnerozumíte !

foto Pavel Šturm
Dokud pívo teče nikdo neuteče.

foto Pavel Vlček
Tohle si o tobě myslím.

foto Pepa Petrák


Bohužel celá akce utekla jako voda a účastníci se kolem páte hodiny odpolední rozjeli ke svým domovům.

Doubrou noc, já jdu spát..

foto Pavel Vlček
Usmívej se vyletí ptáček.

foto Pavel Vlček
Malá zábrana v kolejišti.

foto Pavel Vlček


Já to tentokrát vzal přes Turnov a marně se domníval, že se tak vyhnu městům jako je Hradec Králové.

Z Kropáčovy Vrutice jsme s dvěma kolegy ze srazu vyrazili osobním vlakem na Mladou Boleslav. Únava a vypitá piva udělaly své a já v Mladé Boleslavi málem nevystoupil. Naštěstí jsem nejel sám a tak jsem byl vzbuzen. Z Boleslavi jsme pokračovali motoráčkem řady 810 do Turnova (aspoň myslím). Zde jsme (již bez Pavla Vlčka) nasedli do rychlíku směr Pardubice. Pavel organizátor, vystoupil v Železném Brodě a přestoupil na osobáček směr Tanvald. Od té doby jsem jel tedy sám a od té doby si také nic nepamatuji, protože jsem jaksi usnul. Probudil jsem se v Předměřicích nad Labem. Což, pokud to nevíte, je až za Jaroměří. Pro člověka co v Jaroměři chtěl přestoupit nic moc novinka. Navíc jsem zjistil, že mi chybí výše zmiňovanbý kalendář. Dopr... Zkouknul jsem foťák a výbavu, ty naštěstí zůstaly u mě bez ztráty kytičky. Taky jsem na foťáku ležel. Leč kalendář se někomu tak zalíbil, až ...

Řekl jsem si, že v Hradci nemá vzhledem k přípojům cenu vystupovat a pokračoval až do Pardubic. V Hradci přistoupily 3 osoby dvě si sedly na sedadlo vedle a jedna si otevřela spacák a ulehla do uličky, se slovy: „Jdu chrápat, zbuďte mě v Perníkově“.

Moc jsem to nechápal. V Pardubicích jsem si zašel koupit něco k pití, protože mi jaksi vyschlo v hrdle. Zpátky jsem z Pardubic jel ve voze Bymee a cesta už neubíhala tak rychle. V Hradci jsem přestoupil do regionovy a rázem vystřízlivěl. Zlatá hydra, řekl jsem si a těšil se do Starkoče, kde jsem do ní mohl přestoupit. Ve Starkoči skutečně stála hydra, u které si za celý den jako u jediné pamatuji číslo. Byla to Dorotka 854.017 a to díky tomu, že jsem do ní málem vrazil. Dorotka mě bez problémů dovezla skoro před dům a já mohl konečně bez strachu ze ztráty věcí, či přejetí stanice usnout.Z levé strany účinkují: Martin Grill (dole), Samir Lepara, Filip Španihel, Michal Pulzer, Jirka Petrák, Pavel Vlček, Michal Kuty, Láďa Čermák, Pavel Martoch Petr Fajgů (dole), Tomáš Duhaň, Tomáš Kubovec, Mirek Kočovský (dole), Pepa Petrák, Filip Štejner, Jarda Charvát a Pavel Šturm


Hlavní článek srazu 2009
NÁZORY NA SRAZ VŠECH ÚČASTNÍKŮ

text: Michal Pulzer

Zpět na hlavní stránku