Hydra sraz 2010
Kralice nad Oslavou


Již pátý ročník hydra-srazu se uskutečnil 28. srpna 2010 v Kralicích nad Oslavou na Brněnsku. I když „přihlášek“ přišlo méně než na loňský sraz, dopadlo vše dobře. A jak to vše proběhlo?

Sraz byl naplánovaný mezi devátou a desátou hodinou dopolední. Jako první se na místě ukázal Pavel Kopec a rodinka Martinků (Petr se Zorkou a dceruškou Lenkou). Lenička Martinková se tak stala vůbec nejmladší účastnicí hydra-srazů. Další účastníci se začali scházet kolem půl desáté. Dorazil jsem tedy i já společně s Tomášem Kubovcem a Josefem Petrákem vlakem od Náměště nad Oslavou. Z druhé strany od Brna dorazil Michal Pulzer a Jakub Sychra.

Ještě se očekával příjezd několika dalších účastníků, a tu krátkou chvilku čekání zpestřil Petr Martinek, který rozdal účastníkům fotáčky na jedno použití. Ty sloužili po celý den jako zdroj jedné ze zábavy. Zarostlejší terén, poněkud překvapil, ale náladu nikterak nepokazil prostě se vylezlo po žebříku o pár políček výše. Netrvalo dlouho a již na místo přijížděl Jarda Charvát s Pavlem Vlčkem, které přivezla Natálka (auto).

Šotožidle se hodila.

foto Pavel Vlček
Testování moderního přístroje.

foto Pavel Vlček
Na žebřík jedině s občerstvením.

foto Petr Fajgl


Bohužel za pár minut se s námi již musela rozloučit nejmladší účastnice Lenička s Maminkou Zorkou, které odvezl Pavel Kopec na nádraží do Náměště nad Oslavou k rychlíku. Stejným vlakem dorazila další trojice účastníků – Petr Fajgl, Michal Kuty a jeho bratr Milan. Tím by byl výčet všech účastníků kompletní.

Netrvalo dlouho a u Natálky se rozdělal provizorní gril na klobásky mnoha druhů (tuším 7 druhů ?). Možná ještě dříve se z kufru auta vyndalo výtečné Kácovské pivo o hodnotě 10° a 12°, kterému nikdo neřekl ne a každý se ujal svého kelímku popřípadě skleněného půllitru. Zábava se v rychlosti rozjela a ihned se probralo vše možné, mezi tím se na grilu pěkně rožnily klobásky pro první hladové účastníky. To, že kolem projelo již několik souprav nikoho moc nezajímalo a že se jednalo o zajímavé řady: 754 na rychlících, na osobních vlacích pak soupravy 854 + 054 + 954.2 či motorové vozy 842 s řídicími vozy 954.0 nebo přípojnými vozy Bmx. V náznaku možného zasvícení sluníčka v polojasné obloze se každý překonal a přemístil své fotáčky k trati. Ke spokojenosti všech vyšlo sluníčko na rychlík vedený lokomotivou 754.018 a na pár osobních vlaků s vozy 842. Na hydry bylo sluníčko schováno vždy za mraky.

Kufr k nakousnutí.

foto Pavel Vlček
Už se to "peče".

foto Pavel Vlček
Poklidná konverzace.

foto Pavel Šturm


Aby bylo dodrženo vše z posledního srazu, byl připraven i křest kalendáře s hydrami pro rok 2011, slova se ujal Jarda Charvát a s představením kalendáře došlo k pokřtění zcela vyjmečně pivem.

Kalendář pro rok 2011.

foto Pavel Vlček
A už ho polejváme.

foto Pavel Vlček
První nákuk na březen.

foto Pavel Vlček


Po společném vyfocení s hydří soupravou na pozadí, bylo rozhodnuto a malém přesunu na jiné místečko o pár set metrů blíže k Náměšti nad Oslavou. Přesun se ukázal jako né úplně šťastný a trojice aut, které byly k dispozici se postupně po bahnité cestě začala propadávat mazlavým svinstvem a to po celá kola. Naštěstí i takové množství účastníků postačilo k tomu, aby se auta postupně vyprostila z bahenní lázně. Po kraťoučké poradě se rozhodlo o přesunu na pěkné místo u Vysokých Popovic (tedy blíže k Brnu). Zde se také znovu rozdělal gril a další várka z Kácova. Zábava dále pokračovala k čemu posloužilo i osvědčené Frisbee.

K čemu je potřeba takový stativ.

foto Pavel Vlček
Židle se osvedčila.

foto Pavel Vlček
Zákoutí u táboráku.

foto Pavel Vlček


Příprava skupinového foceníčka.

foto Pavel Vlček
Nastupovat pojedeme.

foto Pavel Vlček
Zabereme hejhou.

foto Pavel Vlček


Táhli táhli a nakonec vytáhli.

foto Pavel Vlček
Již v plné akci s plnou polní.

foto Pavel Vlček
Roztápení grilu druhá část.

foto Pavel Šturm


Pokročilý čas na našich hodinkách začal velet k odchodu prvních účastníků a tak se s námi začal pomalinku loučit Petr Martinek s Jakubem Sychrou. Netrvalo dlouho a „Ahoj“ jsme řekli i Michalovi Pulzerovi, který uháněl na vlak, aby se dostal domů. Po opečení dalších a závěrečných klobásek se s námi loučila další várka účastníků. K odjezdu s Jardou Charvátem byl připraven Pavel Vlček, Petr Fajgl a oba bratři Kuťasové. Na místě jsem tedy zůstal již jen já s Tomášem Kubovcem, Pepou Petrákem a Pavlem Kopcem.

čeká se na vlak od Brna.

foto Pavel Vlček
A když nejede vlak, zábava se najde.

foto Pavel Kopec
854.012 "ZUZKA".

foto Pavel Šturm


Štěstí jsme si ještě nevybrali a tak na pár posledních vlaků se dostavilo i sluníčko na tolik vytoužené soupravy s vozy 854 + 054 + 954 a tak jsme mohli během krátké chvilky odfotit vozy 854.012 a 854.025, které kolem nás neúnavně jezdily po celý den. Jako poslední se nám podařilo vyfotit i rychlík vedený opět „brýlovcem“ 754.018. Při pokusu ujet oblačnosti, která se pomalu přibližovala od západu jsme popojely směrem k Brnu do Střelic na dvojkolejnou trať. Bohužel v ten nejhorší čas kdy, žádný vlak nejel a oblačnost nás dohnala i tam. Tím bylo rozhodnuto o definitivním ukončení a rozjetí se domů. Pavel Kopec nasedl do auta a odjel domů a já společně s Tomášem a Pepou jsme nebrali směr „Taurus“ v Náměšti nad Oslavou.

Opět se nám vše do nejmenšímu detailu povedlo a poděkování patří všem zúčastněným a zejména Jardovi Charvátovi za jeho opět výtečný catering a pívo z dovozu. Potvrdilo se, že nezáleží na počasí hlavně, že je zábava a že se sejdou dobří lidé.

Tak zase někdy v dalším ročníku.


z levé strany: Petr Fajgl, Michal pulzer, Milan Kuty, Michal Kuty, Pavel Vlček, Jaroslav Charvát, Tomáš Kubovec, Pavel Šturm, Jakub Sychra, Petr Martinek, Pavel Kopec, Pepa Petrák

Již uskutečněné hydrasrazy
2006 / 2007 / 2008 / 2009

text: Pavel Šturm
foto: Pavel Vlček, Pavel Šturm, Pavel Kopec, Petr Fajgl

stránka zobrazena:
Zpět na hlavní stránku
Zpět do menu