Nehoda 854.222
Troubsko (240, 244)
18.1.2010

Tragická nehoda se stala na železničním přejezdu (v km 146,076) u zastávky Troubsko na Brněnsku, kde 18. ledna 2010 před druhou hodinou odpolední vjel osobní automobil pod kola osobního vlaku 4814 (Brno - Jihlava). Posádku auta museli přivolaní hasiči vystříhat ze zcela zdemolované kabiny. Až po té mohla Policie určit, že obětí jsou dva muži ve věku 19 a 21let. Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl při srážce zraněn.

"Zatím nevíme, jestli tam vjeli na červenou, to je otázkou vyšetřování", doplnila mluvčí jihomoravských policistů Andrea Procházková. Dle slov Jana Kučery z drážní inspekce není důvod se domnívat, že během průjezdu vlaku vykazovalo přejezdové zařízení známky poruchy. I tak provede drážní inspekce komisionální zkoušku, aby se funkčnost zařízení potvrdila.

Orientační dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní. "Strojvedoucí vypověděl, že asi 10 metrů před železničním přejezdem spatřil auto, které mu vjelo přímo před čelo vozu. I přes použití rychlobrzdy vlak ujel ještě dalších 263 metrů, než zastavil," doplnil Jan Kučera z Drážní inspekce. Odhad škody na motorovém voze činí asi 150 tisíc korun.

Náhradní dopravu České dráhy zavedly v případě regionálních i rychlíkových spojů, sdělila krátce po nehodě mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Dopravu na trati se podařilo obnovit krátce před osmnáctou hodinou.

informace a obrázky staženy ze zpravodajských servrů:
www.novinky.cz, http://zpravy.idnes.cz/

854.222 854.222

Žádná část těchto stránek (informací, obrázků) nesmí být šířena bez souhlasu příslušného autora a administrátora webu.
Zpět na přehled nehod
Zpět na hlavní stránku